• Home
  • Logopeda Śródmieście

Logopeda Śródmieście

Logopeda zajmuje się:

  • diagnozowaniem oraz terapią opóźnień i zaburzeń mowy u dzieci,
  • korygowaniem wad wymowy u osób dorosłych,
  • profilaktyką logopedyczną u małych dzieci w okresie prelingwalnym (okresie poprzedzającym pojawienie się mowy czynnej.

Diagnostyka i terapia w obrębie zaburzeń mowy u dzieci ma kluczowe znaczenie w przypadku dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. W ramach swojej specjalizacji logopeda identyfikuje bariery w komunikacji językowej dzieci i usuwa je, tym samym ograniczając ryzyko występowania u nich zaburzeń rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego.

Badanie logopedyczne

Celem badań logopedycznych jest rozpoznanie zaburzeń mowy występujących u Pacjenta oraz rozpoznanie ich podłoża. To daje podstawę do zaprogramowania odpowiedniej terapii i rozpoczęcia postępowania terapeutycznego.

W trakcie badania logopedycznego może się okazać, iż postawienie diagnozy będzie wymagało dodatkowo konsultacji z innymi specjalistami. Specjaliści, z którymi najczęściej współpracuje logopeda to psycholog, audiolog, foniatra, laryngolog, ortopeda oraz neurolog.

Logopeda – Warszawa: Śródmieście, Centrum

Pacjentów z lokalizacji Warszawa-Śródmieście oraz Warszawa-Centrum zainteresowanych konsultacją logopedyczną lub współpracą z trenerem emisji głosu zapraszamy do Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie przy ulicy Lwowskiej 5. Nasze Centrum współpracuje z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami:

  • logopedą dziecięcym,
  • logopedą dla dorosłych,
  • trenerem emisji głosu.

To pozwala nam na zapewnienie profesjonalnej i kompleksowej pomocy w zakresie diagnostyki i terapii zaburzeń mowy występujących u dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapewniamy wsparcie osobom, które borykają się z zaburzeniami wynikającymi z wad wrodzonych, urazów, przebytych chorób.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego Pacjenta, co skutkuje dostosowaniem pomocy logopedycznej do konkretnych potrzeb oraz trudności, z jakimi ten się zmaga. W celu ustalenia dogodnego terminu wizyty zapraszamy do kontaktu. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.