Psychoterapeuta Warszawa

Psychoterapeuta

Problemy związane z ludzką psychiką dotykają nie tylko osób dorosłych, ale także młodzież i dzieci. Wiele osób borykających się z problemami często nie wie, gdzie powinni szukać pomocy i czy tak naprawdę warto to robić. Często próbują rozwiązywać problemy na własną rękę, jednak w niektórych przypadkach przynosi to niezbyt zadowalające korzyści. W takim przypadku z pomocą nadchodzi psychoterapia.

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która ukończyła specjalistyczny 4-letni kurs, nadający jej odpowiednie uprawnienia. Psychoterapeuci w przeciwieństwie do psychiatrów nie przypisują lekarstw. Psychoterapeuci mogą jednak wskazać korzyści skontaktowania się z psychiatrą w momencie gdy zaburzenia będą wymagały przyjmowania specjalistycznych środków lub gdy terapia nie będzie przynosić rezultatów. Psychoterapeuci zajmują się prowadzeniem terapii związanej z poznaniem problemu umiejscowionego w ludzkiej psychice. Dzięki nim lepiej poznamy siebie, zrozumiemy motywy naszego postępowania oraz dostrzeżemy błędy, które być może kiedyś popełniliśmy.

Czym jest psychoterapia?

Na psychoterapię może zapisać się każdy, kto znalazł się w trudnej życiowej sytuacji. Na psychoterapię składa się rozpoznanie oraz leczenie zaburzeń związanych z psychiką. Po bezpośrednim spotkaniu z psychoterapeutą dobiera on odpowiednią metodę, która pomoże nam uporać się z problemami. Dzięki psychoterapii będziesz mógł skonfrontować się z problematycznymi zdarzeniami, zrozumieć mechanizm swojego działania oraz zmienić nieprawidłowe wzorce myśli, czy zachowań.

Terapia Warszawa — jakimi problemami pomoże nam uporać się psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomoże nam znaleźć przyczynę problemów oraz „przepracować” traumatyczne wydarzenia. Dzięki niemu będziemy mogli poradzić sobie między innymi ze stanami lękowymi, zaburzeniami osobowości czy zaburzeniami odżywiania. Psychoterapia pomoże również osobom, które borykają się z długotrwałą żałobą czy silnym poczuciem winy. Najkrócej rzecz ujmując, do psychoterapeuty może zapisać się każdy, kto potrzebuje wzmocnienia swojej psychiki po traumatycznych przejściach lub w sytuacjach, w których samemu nie jest w stanie sobie poradzić.

Psychoterapia NFZ Warszawa

Chcąc udać się do psychoterapeuty, często zastanawiamy się, czy możemy to zrobić, korzystając z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nasze placówki świadczą usługi zarówno prywatnie, jak i refundowane przez NFZ. Zapraszamy do kontaktu, a z całą pewnością ustalimy dogodny dla Państwa termin pierwszej wizyty. Wszystkie nasze placówki funkcjonują od poniedziałku do piątku, a placówka Lwowska prowadzi działalność również w soboty.

Dobry psychoterapeuta Warszawa

Jeśli uważasz, że potrzebna jest Ci psychoterapia, to zgłoś się do naszego Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie. Wybierając psychoterapeutę, chcemy jednak mieć pewność, że trafimy na odpowiednią osobę. To właśnie przed nią musimy się całkowicie otworzyć jeśli chcemy, aby terapia przyniosła odpowiedni skutek. W naszych placówkach pracują osoby empatyczne z bardzo dobrym podejściem do pacjenta, które poznały tajniki ludzkiej psychiki i z całą pewnością pomogą rozwiązać niemal wszystkie problemy.

Umów wizytę telefonicznie

wybierz numer lub kliknij jeżeli przeglądasz na smartfonie