Psycholog

W mowie potocznej stosuje się określenia lekarz psycholog czy dobry lekarz psycholog. Jest to pewnego rodzaju nadużycie, ponieważ psycholog nie jest lekarzem. W związku z tym, nie może ordynować leków, ani wystawiać zwolnień lekarskich. Taką pomoc może zaoferować wyłącznie lekarz psychiatra.

Czym zajmuje się psycholog?

wizyta u psychologaPsycholog to specjalista dysponujący obszerną wiedzą z zakresu:

 • zachowań i procesów psychologicznych,
 • sposobu funkcjonowania ludzkiej pamięci, uczenia się i zapamiętywania,
 • procesów myślowych,
  sposobów radzenia sobie ze stresem,
 • zasad społecznych.

Do kompetencji psychologa należy:

 • poradnictwo i wykonanie testów psychologicznych,
 • wydawanie zaświadczeń i orzeczeń psychologicznych,
 • pomoc w rozwiązywaniu problemów codziennych.

Dobry lekarz psycholog świadczy porady psychologiczne i pomoc w wielu sytuacjach. Wspiera pacjentów, którzy nie odczuwają satysfakcji z relacji rodzinnych i partnerskich. Pomaga w dostrzeganiu i rozumieniu potrzeb innych, uczy rozmowy i rozwiązywania problemów. Dobry psycholog pomaga również w diagnozowaniu przyczyny i rozwiązywaniu problemów z brakiem sił i chęci do wykonywania codziennych czynności.

Kiedy należy udać się do psychologa?

Dobry psycholog to osoba, która dysponuję odpowiednimi kwalifikacjami do świadczenia wsparcia Pacjentom cierpiącym z powodu:

 • obniżonego nastroju,
 • problemów w relacjach z innymi ludźmi,
 • braku akceptacji siebie bądź obrazu swojego ciała,
 • traumatycznego przeżycia/zdarzenia,
 • trudnych chwil w życiu osobistym bądź zawodowym,
 • zdiagnozowanych trudności psychicznych.

Rzeczywistość, w której żyjemy i funkcjonujemy jest bardzo wymagająca. To powoduje u wielu osób ciągły stres. Stres może prowadzić do rozwoju nerwicy lub innych zaburzeń psychicznych. Wpływa negatywnie na jakość życia oraz funkcjonowanie organizmu.
Dlatego konsultacje psychologiczne są szczególne polecane osobom, które często doświadczają stresu i nie wiedzą, jak sobie z nim skutecznie radzić.

Psycholodzy świadczą także pomoc w ramach tzw. interwencji kryzysowej. Interwencja kryzysowa to odpowiedź na potrzebę uzyskania natychmiastowej pomocy w odzyskaniu równowagi psychicznej w obliczu poważnego kryzysu: śmierci bliskiej osoby, poważnej choroby, rozwodu, utraty pracy, poważnego wypadku lub innej traumatycznej sytuacji/wydarzenia.

Dobry lekarz psycholog – Dlaczego warto szukać profesjonalnej pomocy?

Doświadczając trudności z radzeniem sobie z codziennymi życiowymi sytuacjami w pierwszej kolejności szukamy pomocy u rodziny, przyjaciół, znajomych. Często ta pomoc okazuje się niewystarczająca. Narzędzia, które bardzo dobrze sprawdzają się u kogoś innego, w naszym przypadku mogą się okazać bezużyteczne. Możemy się również spotkać z brakiem zrozumienia, co tylko pogłębi naszą frustrację.

Psycholodzy – Warszawa

Pacjentów zainteresowanych możliwością odbycia konsultacji z dobrym psychologiem, a w razie potrzeby podjęcia leczenia zapraszamy do Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie. Pomoc psychologiczną świadczymy w ramach 3 placówek działających przy ulicy Ogrodowej 8, Alei Wilanowskiej 43A oraz ulicy Lwowskiej 5.

Nasi psycholodzy to wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem diagnostycznym i terapeutycznym. Z ich pomocy możesz skorzystać w ramach wizyt prywatnych oraz leczenia refundowanego przez NFZ. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w ustaleniu dogodnego terminu pierwszej konsultacji. Oferowana pomoc psychologiczna jest zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego Pacjenta oraz trudności, z jakimi ten się zmaga.