Psychoterapeuta, psycholog Wola Warszawa
ADAMSKA Marta
Psycholog, psychoterapeuta
Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Łódzkiego (specjalność: psychologia zdrowia i kliniczna), Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (podyplomowe studia: diagnoza i terapia neuropsychologiczna), psychologię studiowała także na uniwersytetach w Magdeburgu oraz Ratyzbonie (Niemcy).
Obecnie w trakcie procesu certyfikacji w ramach podyplomowego, całościowego kursu psychoterapii organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Czytaj więcej
Pracuje z osobami dorosłymi oraz wchodzącymi w dorosłość doświadczającymi trudności w różnych obszarach życia. Pomaga m.in. osobom przeżywającym kryzys życiowy, doświadczającym trudności w relacjach, straty, skutków silnego stresu, odczuwającym brak satysfakcji w życiu, potrzebującym wsparcia z powodu diagnozy przewlekłej choroby lub bliskim osoby chorującej.
Prowadzi konsultacje psychologiczne i indywidualną psychoterapię.
Pracuje w podejściu integracyjnym, korzystając z koncepcji i osiągnięć różnych szkół psychoterapii. Swoją pracę poddaje superwizji. Jest członkinią Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
BARTNICKI Szymon
Terapeuta w procesie certyfikacji, terapia uzależnień
Hazardzista uzależniony od zakładów bukmacherskich, który w oparciu o swoje doświadczenia i wiedzę od ponad 4 lat pomaga innym uzależnionym. Obecnie jako terapeuta w procesie certyfikacji. Uczestniczy w szkoleniu dla terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin – Studium Terapii Uzależnień, które prowadzone jest przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.
Czytaj więcej
CHOMKA-SAJA Magdalena
Psycholog, certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna
Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, akredytowany Practitioner EMDR Europe Association. Prowadzi również Terapię Schematu. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada Certyfikat Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej i Oxford Cognitive Therapy Centre. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Czytaj więcej
HAŁUCHA-WOJDOWSKA Małgorzata
Psycholog, psychoterapeutka analityczna
Czytaj więcej
JEŚKA Iwona
Psycholog, psychoterapeutka
KAIM Natalia - URLOP
Psycholog, psychoterapeutka analityczna
Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych, a przede wszystkim młodzieży i dzieci od 3 roku życia. Doświadczenia zawodowe zbiera w Centrum Rodziny i Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, gdzie prowadzi konsultacje psychologiczne oraz grupy wsparcia dla kobiet, które doświadczyły przemocy. Pracuje w zakresie zaburzeń lękowych i depresyjnych, a także z dziećmi chorymi na autyzm. Prowadzi konsultacje w języku francuskim.
KAŁUSKA-ZŁOTOROWICZ Kinga
Psycholog, certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna
Czytaj więcej
KOŁACZ Monika
Psychoterapeuta
Dla mnie psychoterapia to spotkanie, na którym człowiek uczy się być prawdziwym wobec siebie i przed drugim człowiekiem. Nabywa umiejętności bycia w relacji i dbania o siebie, wpływania na swoje życie. To proces, który w bezpiecznych i akceptujących warunkach, pozwala spojrzeć na minione wydarzenia w nowy sposób.
Czytaj więcej
Jestem psychologiem – absolwentem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam Studium Podstawowych Umiejętności Psychologicznych, prowadzone przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.
Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapii w nurcie poznawczo behawioralnym, prowadzonym przez Szkołę Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Centrum CBT EDU. Odbyłam staż w Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Warszawie.
Ukończyłam szkolenie NEST (The New Experience for Survivors of Trauma), szkolenie w udzielaniu pomocy terapeutycznej dla osób z doświadczeniem zaniedbania (emocjonalnego, psychicznego, fizycznego), przemocy (słownej, seksualnej, fizycznej) oraz strat prokreacyjnych (poronienie, aborcja, śmierć okołoporodowa).
Doświadczenie zawodowe pracy z ludźmi będącymi w kryzysie zdobywałam w szpitalu onkologicznym oraz hospicjum.
Dzięki pracy z chorymi i ich rodzinami nabyłam umiejętności nawiązywania kontaktu z osobami w trudnej sytuacji emocjonalnej, słuchania, prowadzenia rozmowy, wspierania, oraz kontenerowania przeżywanych przez nich emocji.
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Zapraszam jeśli:
Twój bliski choruje
Przeżywasz cierpienie, bezradność
Przeżywasz żałobę
Myślisz, że wszyscy cię opuścili
Nie rozumiesz tego co przeżywasz, co dzieje się w Tobie i z Tobą
Masz trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu bliskich relacji
Doświadczasz przedłużającego się smutku, osamotnienia i pustki
Zmagasz się ze swoim przemijaniem (np. nieuleczalna choroba, utrata stanowiska pracy, emerytura)
Byłeś świadkiem śmierci
Możemy razem: być, rozmawiać, szukać rozumienia, nadawać znaczenie i sens twoim przeżyciom.
KORCZYŃSKA– BURKIEWICZ Agnieszka
Pedagog, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo–behawioralnyy
Ukończyła studia magisterskie – psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, Czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT, oraz uzyskała certyfikat psychoterapeuty poznawczo – behawioralnego.
Czytaj więcej
Od ośmiu lat pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Warszawa – Ursynów jako psycholog. Uczestniczyła w wielu szkoleniach z zakresu interwencji kryzysowej oraz superwizjach. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Zdrowia. Swoje doświadczenie zdobywała także w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie oraz Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej. Pomaga osobom zmagającym się z szeroko rozumianym kryzysem (egzystencjalnym, rozstania, żałoba, przygnębienie…), stanami lękowymi i depresyjnymi, złością, poczuciem winy i wstydu. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi, jak również osobami w podeszłym wieku.
KRAWCZYK Paulina
Psycholog, psychoterapeuta
MARCINIAK Bożena
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna
Posiada Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPiB Nr 569 a także Europejski Certyfikat EABCT. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej ( PTTPB ). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako psycholog, psychoterapeuta w PZP Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie.
W CZP prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych z zaburzeniami lękowymi ( w szczególności terapię lęku o zdrowie ), nastroju ( w tym terapię choroby afektywnej dwubiegunowej – CHAD ), odżywiania i snu, bólu przewlekłego, zajmuje się również zagadnieniami pomocy z zakresu psychoonkologii ( wsparcie pacjentów z rozpoznaniem choroby nowotworowej na różnych etapach jej leczenia, terapia zaburzeń lękowych i depresyjnych w przebiegu choroby nowotworowej ) oraz psychodermatologii ( pomoc i interwencje psychoterapeutyczne dla pacjentów dorosłych chorych na atopowe zapalenie skóry (AZS) i inne schorzenia dermatologiczne.
NESTORUK Karolina
Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień
Jestem psychologiem, specjalistą psychoterapii terapii uzależnień oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując i odbywając staże w szpitalach psychiatrycznych, ośrodkach całodobowych, dziennych oraz poradniach.
Czytaj więcej
Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych oraz młodzieży od 16 r.z.. Specjalizuję się w pracy z osobami doświadczających następujących trudności:
– zaburzenia lękowe– zaburzenia nastroju– zaburzenia jedzenia– problemy w relacjach– kryzysy życiowe
– nadużywanie lub uzależnienie od alkoholu / innych substancji psychoaktywnych (narkotyki, leki, nikotyna, dopalacze)– uzależnienia behawioralne (od pracy, zakupów, Internetu, hazardu, itp.)– uzależnienie bliskiej osoby (małżonka, partnera, rodzica, dziecka)
W pracy najważniejsze są dla mnie:
– budowanie dobrego kontaktu z drugą osobą opartego na szacunku, zrozumieniu i empatii
– profesjonalizm rozumiany jako proponowanie metod o udowodnionej skuteczności i dopasowanych do indywidualnych trudności
– postępowanie zgodnie z kodeksem etycznym
Pracuję pod regularną superwizją, systematycznie uczestniczę w szkoleniach / kursach z zakresu psychoterapii.
NÓŻKA Karolina
Terapeuta uzależnień
Czytaj więcej
PLUCIŃSKA Ewelina
Psychoterapeuta
Psycholog z pasji, ponad 20 lat doświadczenia w zawodzie. Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, w międzyczasie wiele kursów specjalistycznych w tym: Szkolenie z zakresu Interwencji Kryzysowej I, Procedury Przedłużonej Ekspozycji, EMDR, IBD (BTC), Szkoła Psychoterapii poznawczo–behawioralnej w trakcie.
Czytaj więcej
Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi, jak również osobami w podeszłym wieku.
PŁONECKA Elżbieta
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta psychodynamiczna
W 1980 roku ukończyła studia w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie stosowanej psychologii klinicznej. Zajmuje się diagnostyką psychologiczną, wykonuje badania testowe. Prowadzi psychoterapię indywidualna i grupową w podejściu psychodynamicznym dla dorosłych.
POWAŁA Elżbieta
Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczna
Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz 4-letnie Szkolenie Psychoterapeutyczne MABOR atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje pod superwizją. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, zagrożonymi wykluczeniem społecznym. W CZP prowadzi systemową terapię rodzin.
PRZYBYLSKA Aleksandra
Psycholog, psychoterapeutka
Jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na Wydziale Psychologii, ukończyła szkolenie w zakresie psychoterapii w Szkole Psychoterapii INTRA w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne do szkolenia psychoterapeutów.
Pracuje w nurcie psychoterapii humanistycznej i psychodynamicznej. Prowadziła poradnictwo psychologiczne i indywidualną psychoterapię osób dorosłych w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Pruszkowie, w Monarze przy ul.Hożej, w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie.
Czytaj więcej
Nieustanie rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach oraz grupach seminaryjnych.
Prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności w relacjach z innymi, mających obniżony nastrój, lęki, depresje, doświadczających przemocy, chcących wzmocnić poczucie pewności siebie i wpływu na własne życie.
SABAT Zofia
Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka psychodynamiczna
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz aplikant-superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi psychodynamiczną psychoterapię indywidualną i grupową dla osób dorosłych oraz superwizję dla psychoterapeutów. Pracuje także w języku włoskim.
Zofia Sabat offre la psicoterapia individuale e la terapia di coppia in italiano.
Czytaj więcej
Pracowała m. in. na całodobowym Oddziale Psychiatryczno-Psychosomatycznym i w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Szpitalu Wolskim oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Vitamed.
Prowadzi terapię osób doświadczających trudności rodzinnych i problemów w relacjach, które mogą wiązać się z ciężkimi przeżyciami z przeszłości, z przejściami z domu rodzinnego (m. in. DDA). Pomaga osobom dążącym do własnego rozwoju dzięki lepszemu poznaniu siebie i swoich możliwości.
STĘPNIEWSKA Anna
Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany coach ICC
Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz 4 letnie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych, uczestniczyła w wielu kursach rozwojowych i zawodowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi terapię indywidualną, grupową i par. Prowadzi również konsultacje wychowawcze dla rodziców.
Pracuje również w języku angielskim.
Czytaj więcej
Doświadczenie zdobywała pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych, na Oddziale Ogólno Psychiatrycznym w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach. Odbyła staż w Zakładzie Terapii Rodzin u prof. De Barbaro oraz w Fundacji „Dzieci Niczyje”. Ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracuje z osobami z zaburzeniami nastroju, doświadczającymi kryzysów psychologicznych i życiowych, przemocy, stresu czy traumy, z osobami, które mają trudności w relacjach, przeżywają smutek i utratę sensu życia, z objawami lęku, depresji i nerwicy.
Specjalizuje się w pracy z kobietami w okresie okołoporodowym. Czas ten jest szczególny dla kobiety i par, ważne jest aby kobieta która czuje, że potrzebuje wsparcia czy pracy w jakimś obszarze potrzeb psychologicznych w tym okresie, aby ją otrzymała. Przyjmuje kobiety w ciąży i w czasie wczesnego macierzyństwa.
Jest zafascynowana zawodem psychoterapeuty i wierzy, że ta forma pracy jest pomocna ludziom w potrzebie. Ciągle się rozwija, aby jej praca była bardziej wartościowa. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Jest przekonana, że psychoterapia pomaga w poprawianiu jakości życia, także w przypadku różnorodnych zaburzeń psychicznych, czy chorób somatycznych o przypuszczalnym podłożu psychologicznym. Pomaga w dążeniu do rozumienia głębszych trosk ludzkich, takich jak śmierć, izolacja, sens życia i wolność.
Ważny jest rozwój własny i praca nad sobą oraz wpieranie innych i inspirowanie ich do rozwoju, odkrywanie ich talentów i potencjału. Lubi pracę z ludźmi, obserwowanie ich rozwoju i niezwykłych zmian.
Interesuje się pracą z dziećmi, rozwojem dzieci i młodzieży. Jest zafascynowana bajkoterapią jako metodą pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadziła autorskie warsztaty dla młodzieży z zakresu autodiagnozy własnego potencjału. Pracowała również w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą.
Pracuje również przez Skypa.
Psycholog
Do kompetencji psychologa należy stawianie diagnozy, a w razie potrzeby terapia psychologiczna pacjenta. Diagnoza w przypadku leczenia psychologicznego jest stawiana na podstawie bardzo szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz przeprowadzonych testów psychologicznych.
Warto pamiętać, że psycholog nie jest lekarzem. Nie ma uprawnień do wystawiania recept, ani zwolnień lekarskich.
Kiedy warto udać się do psychologa?
Rzeczywistość, w której żyjemy nie sprzyja zachowaniu równowagi psychicznej. Każdego dnia jesteśmy wystawieni na oddziaływanie niezliczonych bodźców, w tym oczekiwań stawianych nam w życiu zawodowym i prywatnym. To wszystko może prowadzić do sytuacji, w której nadmierny stres zacznie wpływać negatywnie nie tylko na naszą psychikę, ale również zdrowie fizyczne. Jednym z zadań psychologa jest pomoc pacjentom w radzeniu sobie z nadmiernym stresem i jego negatywnymi konsekwencjami.
W jakich jeszcze sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy? Wskazaniem do wizyty u psychologa są m.in.:
- długotrwała drażliwość, smutek, łatwe wpadanie w złość,
- brak satysfakcji z relacji rodzinnych, partnerskich, przyjacielskich,
- brak sił i chęci do wykonywania codziennych czynności,
- zaburzenia snu,
- trudne sytuacje życiowe (sytuacje/wydarzenia traumatyczne).
Psycholog – Warszawa: Wola
Pacjentów z dzielnicy Wola zainteresowanych odbyciem konsultacji lub podjęciem psychoterapii zapraszamy do placówki Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie przy ulicy Ogrodowej 8. Nasze Centrum zrzesza wykwalifikowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem diagnostycznym i terapeutycznym. Z ich pomocy możesz skorzystać w ramach wizyt prywatnych oraz leczenia refundowanego przez NFZ.
W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Zespół Centrum Zdrowia i Psychoterapii z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże ustaleniu najbardziej dogodnej formy i terminu pierwszej wizyty. Oferowaną pomoc psychologiczną każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb konkretnego Pacjenta oraz trudności, z jakimi ten się zmaga.