Psycholog Wola

Do kompetencji psychologa należy stawianie diagnozy, a w razie potrzeby terapia psychologiczna pacjenta. Diagnoza w przypadku leczenia psychologicznego jest stawiana na podstawie bardzo szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz przeprowadzonych testów psychologicznych.

Warto pamiętać, że psycholog nie jest lekarzem. Nie ma uprawnień do wystawiania recept, ani zwolnień lekarskich.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Rzeczywistość, w której żyjemy nie sprzyja zachowaniu równowagi psychicznej. Każdego dnia jesteśmy wystawieni na oddziaływanie niezliczonych bodźców, w tym oczekiwań stawianych nam w życiu zawodowym i prywatnym. To wszystko może prowadzić do sytuacji, w której nadmierny stres zacznie wpływać negatywnie nie tylko na naszą psychikę, ale również zdrowie fizyczne. Jednym z zadań psychologa jest pomoc pacjentom w radzeniu sobie z nadmiernym stresem i jego negatywnymi konsekwencjami.

W jakich jeszcze sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy? Wskazaniem do wizyty u psychologa są m.in.:

  • długotrwała drażliwość, smutek, łatwe wpadanie w złość,
  • brak satysfakcji z relacji rodzinnych, partnerskich, przyjacielskich,
  • brak sił i chęci do wykonywania codziennych czynności,
  • zaburzenia snu,
  • trudne sytuacje życiowe (sytuacje/wydarzenia traumatyczne).

Psycholog – Warszawa: Wola

Pacjentów z dzielnicy Wola zainteresowanych odbyciem konsultacji lub podjęciem psychoterapii zapraszamy do placówki Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie przy ulicy Ogrodowej 8. Nasze Centrum zrzesza wykwalifikowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem diagnostycznym i terapeutycznym.  Z ich pomocy możesz skorzystać w ramach wizyt prywatnych oraz leczenia refundowanego przez NFZ.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Zespół Centrum Zdrowia i Psychoterapii z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże ustaleniu najbardziej dogodnej formy i terminu pierwszej wizyty. Oferowaną pomoc psychologiczną każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb konkretnego Pacjenta oraz trudności, z jakimi ten się zmaga.