Psycholog NFZ

Psycholog to specjalista, którego zadaniem jest postawienie odpowiedniej diagnozy oraz udzielenie profesjonalnej pomocy psychologicznej. Podstawą do diagnozy jest bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem, którego uzupełnienie stanowią wyniki test ów psychologicznych.

Jako specjalista psycholog posiada obszerną wiedzę z zakresu zachowań i procesów psychologicznych. Bardzo dobrze wie, jak funkcjonuje ludzka pamięć i co wpływa na proces uczenia się i zapamiętywania. Równocześnie dobry psycholog posiada kompetencje z zakresu sposobów radzenia sobie ze stresem.

Jest to terapeuta, który wspiera pacjentów zarówno w ramach leczenia długoterminowego, jak i interwencji kryzysowych. Warto bowiem pamiętać o tym, że w obliczu traumatycznych doświadczeń także osoba w pełni zdrowa może odczuć konsekwencje zachwiania równowagi psychicznej i wymagać pomocy w jej odzyskaniu.

Dobry psycholog NFZ – Jak rozpoznać?

konsultacja psychologiczna nfz

Dobry psycholog jest zaangażowany w swoją pracę, ma wysokie kwalifikacje i odpowiednie kompetencje. To specjalista, który:

  • powinien wzbudzać Twoje zaufanie,
  • zapewnia indywidualne podejście do każdego pacjenta,
  • wzmacnia u pacjenta poczucie bezpieczeństwa.

Psycholog NFZ a skierowanie

Pacjenci, którzy chcą skorzystać z pomocy psychologa w ramach ubezpieczenia z NFZ potrzebują skierowania. Skierowanie wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Lekarz kieruje do specjalisty, w tym do psychologa, na podstawie wskazań medycznych, a nie na żądanie pacjenta.

Psycholog – Warszawa: NFZ i prywatnie

Pacjentów zainteresowanych konsultacją psychologiczną lub możliwością podjęcia leczenia zachęcamy do kontaktu z Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie. Pomoc psychologiczną realizujemy w trzech placówkach. W dwóch w ramach NFZ:

  • przy ulicy Ogrodowej 8,
  • przy ulicy Wilanowskiej 43A.

Jednocześnie we wszystkich trzech placówkach Centrum Zdrowia i Psychoterapii możesz skorzystać z pomocy psychologicznej prywatnie.

Współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi psychologami. To specjaliści o kompetencjach diagnostycznych i terapeutycznych, którzy każdorazowo dostosowują oferowaną pomoc do indywidualnych potrzeb konkretnego Pacjenta oraz trudności, z jakimi ten się zmaga. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w ustaleniu dogodnego terminu pierwszej konsultacji.