
JEŚKA Marcin
Psycholog, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny
Ukończył szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CTPB przy Oxford Cognitive Therapy Centre. Przez 4 lata pracował w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu, szpital w Józefowie.
Odbył szkolenie z zakresu psychoanalizy w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów. Prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz psychoterapię grupową dla młodzieży i dorosłych. Ma duże doświadczenie szczególnie w pracy z trudną młodzieżą . Zajmuje się wielowymiarową diagnozą psychologiczną , obejmującą osobowość , procesy poznawcze oraz uszkodzenia organiczne mózgu. Jego zainteresowania skupiają się szczególnie wokół metod prolekcyjnych – Testu Plam Atramentowych Rorsach`a oraz Testu Kolorów Luschera.

Marek Biskupski
Socjoterapeuta, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej
Pracuje z rodzinami, parami oraz indywidualnie w ujęciu systemowym od 2009 roku. Najczęściej pracuje z parami: rodzic – dziecko, lub z rodzicami i dziećmi, a następnie indywidualnie z dziećmi, lub indywidualnie z rodzicami. Jest także trenerem warsztatu psychologicznego, socjoterapeutą, pedagogiem specjalnym, kuratorem społecznym ds. rodziny i nieletnich, doradcą zawodowym, terapeutą integracji sensorycznej, trenerem TZA.
Pracuje od 2000 roku z grupami młodzieży i dorosłych z różnych grup zawodowych, w tym nauczycieli, pracowników socjalnych, policjantów, a także z grupami rodziców. Od 2009 roku pracuje z rodzinami w nurcie psychoterapii systemowej, pod superwizją. Od 1999 roku jest prezesem Stowarzyszenia „Razem Przeciw Przemocy” zajmującego się głównie profilaktyką przemocy i uzależnień, a także pomocą ofiarom przestępstw. Jest autorem ponad 70 programów profilaktycznych i projektów społecznych. Nauczyciel dyplomowany, obecnie pracuje w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi oraz w poradni psychologiczno – pedagogicznej, prowadzi także własną praktykę psychoterapeutyczną. Ukończył kierunek: resocjalizacja społecznie niedostosowanych w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie w roku 1994, następnie kolejno: Podyplomowe Studium Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkołę Trenerów, Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii MSCDN, Kurs Podstawowy i Kurs Zaawansowany Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Kurs Terapii Integracji Sensorycznej I i II Stopnia PSTiS, Podyplomowe Studium Doradztwa Zawodowego. W swoim podejściu do napotykanych w życiu ludzi stara się dawać innym to, co sam chciałby otrzymywać. Hobbystycznie zajmuje się sportami mniej lub bardziej ekstremalnymi oraz motocyklami. Stara się być uważnym i dostatecznie dobrym tatą dla swoich dzieci.

Aneta Janowska
Psycholog dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
Jest psychologiem, coachem, psychoterapeutą dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Ukończyła psychologię rodziny na UKSW, studia podyplomowe z Wczesnej Interwencji Terapeutycznej – Pomoc Dziecku i Rodzinie przy APS im. M. Grzegorzewskiej, 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku INTRA oraz 3-letnią Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Ośrodku „Regeneracja” przy Laboratorium Psychoedukacji, warsztat pracy z rodzinami pod kierunkiem prof. de Barbaro.
Doświadczenie praktyczne zdobywała w trakcie staży w szpitalach psychiatrycznych na oddziałach dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, pracując w szkole, poradni psychologiczno-pedagogicznej, ośrodku terapeutycznym dla osób chorujących psychicznie oraz placówkach psychoterapeutycznych. Na bieżąco szkoli się, rozwija, podnosi kompetencje zawodowe i osobiste.Pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Prowadzi konsultacje, poradnictwo i psychoterapię, spotkania rodzicielskie, sesje terapii rodzinnej, psychoterapię dorosłych. Wykorzystuje podejście zintegrowane, systemowe i psychodynamiczne. Jej praca podlega regularnej superwizji. W pracy z dziećmi fascynuje ją sposób przeżywania świata, ciekawią perspektywy i interpretacje. Praca z nastolatkiem daje jej możliwość zobaczenia trudu wkraczania w dorosłość, rozumienia wyboistej drogi bycia adolescentem oraz zachęca do wspierania indywidualnej ścieżki rozwoju. Praca z rodzicem zaś uczy pokory i szacunku w trudnym, ale ważnym dla wszystkich członków rodziny czasie. W wolnych chwilach podróżuje, spędza czas z bliskimi, relaksuje się podczas spacerów i uprawiając ogródek. Stara się być dobrą mamą dla swojej Córki. Zajmuje się również budowaniem relacji matki z niemowlakiem.

Iwona Jeśka
Psycholog, psychoterapeutka
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z pacjentem. Zajmuje się terapią indywidualną, grupową oraz diagnozą psychologiczną. Prowadzi terapię zaburzeń nastroju, zaburzeń obsesyjno – kompulsywnych, zaburzeń psychosomatycznych, lękowych, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń odżywiania się. Jej praca psychoterapeutyczna poddawana jest stałej superwizji. Posiada również kwalifikacje diagnostyczno – terapeutyczne w zakresie neuropsychologii klinicznej. W swojej pracy wykorzystuje techniki terapii schematu.

Maria Roszkowska
Psycholog dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Członek Sekcji Naukowej Psychoterapii. Pracuje w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie z młodzieżą z zaburzeniami odżywiania, zachowania a także z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest na 4 roku czteroletniego szkolenia w zakresie psychoterapii, przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty, wg kryteriów European Association of Psychotherapy, atestowanego przez Sekcję Psychoterapii i Sekcję Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
A obecnie zajmuje się psychoterapią indywidualna młodzieży i osób dorosłych oraz diagnozą psychologiczną. Pomaga osobą z problemami nerwicowymi, zaburzeniami osobowości a także osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje superwizji.
Pracuje w podejściu integracyjnym i systemowym.
W wolnych chwilach lubi relaksować się przy dźwiękach natury, zgłębiać tajniki ludzkiej duszy z przyjemnością przebywać wśród najbliższych.
Psycholog dzieci i młodzieży – Warszawa
W naszych poradniach w Warszawie oferujemy pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży. Psycholog dziecięcy współpracuje z rodzicami. Na pierwszej konsultacji przeprowadzamy wywiad z rodzicami na temat rozwoju i sytuacji dziecka oraz funkcjonowania wśród rówieśników. Po konsultacji na kolejną wizytę zapraszamy również dziecko, a następnie omawiamy nasze spostrzeżenia i informujemy rodziców o ewentualnej potrzebie zastosowania terapii psychologicznej i jej rodzaju. Diagnoza ustalana jest na podstawie wywiadu z rodzicami i dzieckiem oraz testów psychologicznych. W zależności od wieku dziecka i specyfiki problemu dobierzemy najbardziej odpowiednią formę psychoterapii. Dobry psycholog dziecięcy, dzięki prawidłowej diagnozie i wyborze najefektywniejszej metody leczenia, pomoże rozwiązać różnorodne problemy o podłożu psychologicznym.
Zespół specjalistów pracujących w naszych poradniach to wykwalifikowani psychoterapeuci z dużym doświadczeniem klinicznym. Dzięki przyjaznej atmosferze wizyty u nas nie są uciążliwe ani stresujące. Dodatkowo nasi terapeuci oferują także wsparcie wychowawcze, a także porady psychologiczne dla rodziców dzieci sprawiających trudności wychowawcze. Umów się na konsultację z naszym psychologiem dziecięcym.
Skuteczna diagnoza i psychoterapia
Każdy nasz psycholog młodzieży i dzieci oferuje diagnozę i psychoterapię dla dzieci i młodzieży obejmującą:
- zaburzenia lękowe: napady paniki, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD), fobię szkolną, lęk o zdrowie, fobię społeczną, zespół stresu pourazowego;
- zaburzenia rozwoju emocjonalnego i społecznego (agresja, impulsywność, wycofanie i nieśmiałość, niecierpliwość, wewnętrzny niepokój, chwiejność emocjonalną, zmienność nastroju, zaniżone poczucie własnej wartości);
- zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD);
- zaburzenia zachowania (antyspołeczne i agresywne);
- doświadczenie przemocy i wykorzystania seksualnego;
- trudności związane z sytuacją rodzinną, np. rozwód rodziców, zmianę miejsca zamieszkania, chorobę, pierwsze (czasami trudne) przeżycia miłości i zawodu;
- depresje;
- moczenie nocne;
- zaburzenia nerwicowe;
- obniżony nastrój i negatywizm;
- myśli i próby samobójcze;
- zaburzenia psychosomatyczne;
- zaburzenia jedzenia (anoreksja, bulimia);
- uzależnienia (np. od komputera);
- trudności w nauce (lęki szkolne, strach przed oceną, problemy z koncentracją);
- zachowania agresywne i niekontrolowane;
- trudności w nauce;
- zaburzenia emocjonalne;
- trudności w relacjach rówieśniczych;
- inne problemy okresu dojrzewania;
- specyficzne trudności szkolne: dysleksję, dysgrafię, dysortografię, dyskalkulię.
Ponadto nasi psychoterapeuci dla dzieci oferują:
- porady psychologiczne i psychoterapię
- porady lekarza psychiatry dziecięcego
- terapię Biofeedback (szczególnie przy problemach w nauce, kłopotach z koncentracją)
- leczenie metodą EMDR
Terapia dla rodzin – psycholog rodzinny
Nasza placówka prowadzi zarówno terapię indywidualną, jak i rodzinną. W zakresie terapii, która przeznaczona jest dla rodzin, pomoc uzyskiwana jest od specjalisty, którym jest psycholog rodzinny. Tego typu pomoc służy rodzinom, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, nie radzą sobie z emocjami lub komunikacja między poszczególnymi członkami została zaburzona. W takich sytuacjach pomoc psychologa dziecięcego może być niewystarczająca i konieczna jest wizyta u specjalisty pracującego z całą rodziną– jest to właśnie psycholog rodzinny – terapeuta rodzin.
Doświadczeni psychoterapeuci
Nasza poradnia psychologiczna zatrudnia dyplomowanych psychologów posiadających dużą wiedzę i szeroką praktykę kliniczną. Nasi specjaliści oferują skuteczne leczenie Twojego dziecka i Twojej rodziny.
Każdy nasz psycholog dziecięcy zapewnia skuteczną diagnozę i psychoterapię.
Warszawa, ul. Ogrodowa 8 i al. Wilanowska 43a – Zapraszamy do naszych poradni psychologicznych.
Umów wizytę telefonicznie
wybierz numer lub kliknij jeżeli przeglądasz na smartfonie