• Home
  • Psycholog dziecięcy Śródmieście

Psycholog dziecięcy Śródmieście

Psycholog dziecięcy to specjalista, którego zadaniem jest diagnostyka i terapia problemów i zaburzeń u dzieci, jak również świadczenie pomocy w zakresie poradnictwa rodzicielskiego. Z pomocy psychologa dziecięcego może skorzystać dziecko niezależnie od wieku. Co ważne, w przypadku poradnictwa rodzicielskiego konsultacje w Gabinecie Psychologa Dziecięcego mogą się odbywać z wyłączeniem uczestnictwa dziecka. Po konsultacji może się jednak okazać, iż problem jest bardziej złożony i wymaga diagnostyki.

Diagnostyka psychologiczna dzieci opiera się na spotkaniach z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka oraz spotkaniach z dzieckiem. Podczas wywiadu z rodzicem, rozmowy z dzieckiem i obserwacji jego zachowań psycholog gromadzi informacje niezbędne do postawienia diagnozy. W uzasadnionych przypadkach, diagnostyka psychologiczna może zostać poszerzona o diagnostykę psychiatryczną, pedagogiczną i/lub logopedyczną.

Zakres oferowanej pomocy

Obszar zainteresowań psychologa dziecięcego  jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Wynika to przede wszystkim z bardzo szerokiego zakresu problemów, z jakimi zmagają się najmłodsi i młodzież.

Starając się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Pacjentów zapewniamy:

  • diagnozę ogólnego rozwoju dziecka w obszarach intelektualnym, emocjonalnym i społecznym,
  • diagnostyki i terapii zaburzeń lękowych,
  • diagnostyki i terapii zaburzeń nastroju,
  • diagnostyki i terapii zaburzeń odżywiania się,
  • diagnostyki i terapii zaburzeń eksternalizacyjnych,
  • diagnostyki i terapii tików,
  • terapię uzależnień od komputera/internetu/gier/mediów społecznościowych,
  • terapię dla dzieci/młodzieży eksperymentujących z substancjami psychoaktywnymi,
  • wsparcie terapeutyczne dzieci i młodzieży z zdiagnozowanymi całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Psycholog dziecięcy – Warszawa: Śródmieście, Centrum

Warszawa-Śródmieście, Warszawa-Centrum – rodziców i opiekunów prawnych dzieci z tych okolic poszukujących pomocy wykwalifikowanych psychologów zachęcamy do skorzystania z oferty Centrum Zdrowia i Psychoterapii w Warszawie. Współpracujemy z zespołem wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów, których kompetencje w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci przekładają się  na wysoką skuteczność działań terapeutycznych. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Terapię każdorazowo dostosowujemy do rzeczywistych potrzeb dziecka, uwzględniając przy tym trudności, z jakimi się ono zmaga. Naszą pomoc kierujemy do dzieci przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz młodzieży.

W celu ustalenia dogodnego terminu wizyty w Gabinecie Psychologa Dziecięcego zapraszamy do kontaktu.

Umów wizytę telefonicznie

wybierz numer lub kliknij jeżeli przeglądasz na smartfonie