• Home
  • Psychiatra Śródmieście

Psychiatra Śródmieście

Psychiatra to lekarz specjalista, którego obszarem zainteresowania jest zdrowie psychiczne. W ramach realizowanej specjalizacji diagnozuje i poddaje leczeniu zaburzenia i choroby psychiczne o zróżnicowanym podłożu.

Co obejmuje pomoc psychiatry?

Psychiatra posiada kwalifikacje niezbędne w diagnostyce oraz leczeniu zaburzeń i chorób psychicznych. W swojej pracy korzysta z szerokiego wachlarza narzędzi terapeutycznych. W razie potrzeby psychiatra może wdrożyć leczenie farmakologiczne i wystawić zwolnienie lekarskie.

Do psychiatry warto się wybrać wówczas, gdy obserwujemy u siebie niepokojące sygnały. Do najczęściej występujących wyznaczników zaburzeń zdrowia psychicznego należą nieuzasadnione czynnikami zewnętrznymi zmiany w dotychczasowym zachowaniu i stanie emocjonalnym:

  • nagłe zmiany nastroju,
  • zmiany w relacjach z rodziną i innymi ludźmi,
  • zmiany w codziennej aktywności,
  • odczuwanie lęku i niepokoju,
  • doświadczanie smutku, przygnębienia, bezradności,
  • doświadczanie nadmiernej nerwowości, nadwrażliwości na bodźce.

Bezwzględnym wskazaniem do konsultacji psychiatrycznej jest natomiast dostrzeganie nieistniejących rzeczy, słyszenie głosów, doświadczanie zjawisk, które nie miały miejsca. Tego typu doświadczenia mogą być symptomami poważnej choroby, a wizyta w gabinecie psychiatry może zatrzymać jej rozwój i pomóc w powrocie do normalnego funkcjonowania w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym.

Psychiatra – Warszawa: Śródmieście, Centrum

Warszawa-Śródmieście, Warszawa-Centrum – Pacjentów z tych okolic poszukujących profesjonalnej pomocy zachęcamy do skorzystania z oferty placówki Centrum Zdrowia i Psychoterapii działającej przy ulicy Lwowskiej 5. Specjalizujemy się przede wszystkim w leczeniu prywatnym. To pozwala nam zapewniać dogodne terminy konsultacji oraz krótki czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia. A czas, w przypadku zaburzeń zdrowia psychicznego ma ogromne znaczenie z perspektywy efektywności wdrożonej terapii. Terapię prowadzimy w nowoczesnych, estetycznych gabinetach. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i empatię.