• Home
 • Psychoterapeuta online

Konsultacje i psychoterapia online

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom informujemy, że Centrum Zdrowia i Psychoterapii oferuje możliwość konsultacji i psychoterapii poznawczo-behawioralnej online. Spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem komunikatora Skype.

Usługa ta powstała z myślą o osobach, które nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w tradycyjnej terapii poznawczo-behawioralnej.

Jak umówić się na wizytę online?

 1. Aby zarezerwować konsultację online zadzwoń lub napisz do nas e-maila: ogrodowa@centrum-psych.com.pl
  Lub wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/Centrum-Zdrowia-i-Psychoterapii-129809813782001/.
 2. Określ preferowany przez Ciebie termin wizyty.
 3. Otrzymasz od nas wiadomość zwrotną z informacją o możliwych terminach. Następnie wybierz jeden z zaproponowanych terminów i zarezerwuj wizytę postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w wiadomości.
 4. Opłać konsultację/sesje na co najmniej dwa dni przed planowaną wizytą i prześlij nam potwierdzenie przelewu wraz z Twoim loginem na Skypie.
 5. W umówionym terminie terapeuta skontaktuje się z Tobą przez Skype, wykorzystując podany przez Ciebie login.

W Polsce psychoterapia dostarczana za pośrednictwem Internetu dopiero się rozwija. Badania przeprowadzane w ciągu ostatniej dekady pokazują, że terapia poznawczo-behawioralna prowadzona przez Internet jest równie skuteczna jak terapia tradycyjna, twarzą w twarz. Najczęściej stosuje się terapię ICBT (Internet-Based Cognitive-Behavioral Therapy) w leczeniu depresji, fobii społecznej, lęku napadowego, zaburzeń odżywiania, bezsenności, jak również w leczeniu bólu przewlekłego.

Korzyści i ograniczenia terapii internetowej.

 

Konsultacje i psychoterapia internetowa stwarza możliwości uzyskania pomocy osobom, które mają utrudniony dostęp do  psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

W sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu (myśli samobójcze, samookaleczenia, stany kryzysowe) nie prowadzimy konsultacji i terapii internetowej oraz zalecamy jak najszybszy kontakt osobisty z najbliższą placówką medyczną!
W zależności od oceny stanu psychicznego pacjenta terapeuta może podjąć decyzję o konieczności konsultacji psychiatrycznej.

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii online?

Konsultacje przez internet to czasami jedyny sposób, aby kontynuować pracę ze specjalistą. Z takiej formy kontaktu mogą korzystać zarówno stali pacjenci, jak i osoby, które czują, że potrzebują pomocy, ale boją się o nią poprosić. Psychoterapia online w wielu przypadkach była wstępem do rozpoczęcia regularnych spotkań z terapeutą i pozwoliła na zdalne zdiagnozowanie problemu. Oprócz tego, że jest równie skuteczna, co tradycyjne konsultacje, to:

 • pozwala przełamać wstyd i lęk przed kontaktem ze specjalistą,
 • umożliwia całodobowy kontakt z lekarzem,
 • znosi ograniczenia wynikające z konieczności dojazdów na spotkanie,
 • jest rozwiązaniem dla osób, które czują się niekomfortowo podczas bezpośredniej rozmowy,
 • zapewnia większą anonimowość i możliwość przeprowadzenia terapii online ze specjalistą z drugiego końca kraju,
 • jest rozwiązaniem, aby kontynuować leczenie podczas sytuacji, które uniemożliwiają osobiste stawiennictwo.

Psychoterapia online jest skierowana zarówno dla osób indywidualnych, jak i par czy rodzin. Przeznaczona jest dla nowych i stałych pacjentów, którzy chcą sprawdzić, czy terapia online jest rozwiązaniem dla nich.

Piśmiennictwo:

 1. Birgit Wagner, Andrea B. Horn, Andreas Maercker. Internet-based versus face-to-face cognitive-behavioral intervention for depression: A randomized controlled non-inferiority trial. Journal of Affective Disorders. July 23, 2013. Doi:10.1016/j.jad.2013.06.032
 2. Delivery of Evidence-Based Psychotherapy via Video Telehealth, Daniel F. Gros & Leslie A. Morland & Carolyn J. Greene & Ron Acierno & Martha Strachan & Leonard E. Egede & Peter W. Tuerk & Hugh Myrick & B. Christopher Frueh,  7 July 2013.