• Home
 • Online Psycholog Psychiatra

Psycholog i Psychiatra On-Line

Konsultacje psychologiczne online

Skuteczna psychoterapia powinna opierać się na długofalowej relacji z psychologiem. Regularne spotkania oraz przepracowanie problemów podczas indywidualnych wizyt, mają za zadanie pomóc w osiągnięciu wyznaczonego przez pacjenta celu.

Bywają jednak sytuacje, że nie ma możliwości osobistego kontaktu ze specjalistą, dlatego wprowadziliśmy system konsultacji online. Porada psychologiczna online ma pomóc nowym pacjentom w podjęciu pierwszego kontaktu z psychiatrą lub terapeutą oraz umożliwić kontynuowanie planowych spotkań w sytuacjach, w których osobisty kontakt z psychologiem z różnych przyczyn nie jest możliwy.

Kto może skorzystać z konsultacji przez internet?

Czasy trwającej pandemii zmusiły wiele osób do konieczności pozostania w domu, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Taka sytuacja może niekorzystnie odbić się na zdrowiu psychicznym oraz samopoczuciu, a także uniemożliwia kontynuację leczenia w specjalistycznych poradniach, Wychodząc naprzeciw problemom naszych dotychczasowych pacjentów, uruchomiliśmy system konsultacji online. Możesz umówić się na spotkanie z psychiatrą lub psychoterapeutą w dogodnym terminie i wziąć udział w spotkaniu za pośrednictwem Skype lub telefonicznie.

Konsultacje przez internet to także rozwiązanie dla osób, które potrzebują wsparcia psychologicznego, ale mają obawy przez rozpoczęciem terapii. Spotkanie z psychologiem przez internet może być więc pierwszym krokiem, aby rozpocząć walkę o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Taka forma ogranicza strach przed bezpośrednim kontaktem oraz pozwala lepiej przygotować się do osobistej wizyty, minimalizując stres i dyskomfort pacjentów.

Konsultacje psychologiczne online to także doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących jednorazowej porady specjalisty. Porada psychologiczna online jest oferowana na dogodnych warunkach – bez konieczności osobistej wizyty w poradni.

Na czym polega pomoc psychiatryczna online?

Osoby, które nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w osobistym spotkaniu ze specjalistą, mogą skorzystać z wizyty przez internet. Psycholodzy online prowadzą konsultacje zdalne w trybie rzeczywistym lub poprzez kontakt e-mail. Standardowo terapia odbywa się za pośrednictwem programu do videorozmów, co daje możliwość bezpośredniej rozmowy. Dzięki temu konsultacje psychologiczne online odbywają się na takich samych zasadach, jak osobiste spotkania ze specjalistą, których kontynuację staramy się zachować.

Nasi pacjenci mogą również skorzystać z pomocy psychoterapeuty online, wysyłając wiadomość e-mail z opisem swojego problemu. Taka forma jest polecana osobom, które mają wątpliwości oraz obawy przed nawiązaniem bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Może to być wstępem do uzyskania pomocy psychiatrycznej online i kontynuowania terapii zdalnie lub osobiście.

W czym może Ci pomóc psychoterapia online?

W naszej internetowej poradni możesz skorzystać z pomocy psychiatrów i terapeutów, z którymi do tej pory uczestniczyłeś w spotkaniach. Nowi pacjenci mają natomiast możliwość samodzielnego wybrania i poznania specjalisty, do którego chcą po praz pierwszy zwrócić się o pomoc. Konsultacje online przeprowadzane są w takim samym trybie, co spotkania osobiste. Polegają na rozmowie oraz przepracowaniu problemów, które niekorzystnie wpływają na sferę psychiczną pacjentów. W ramach wizyt przez internet możesz skorzystać z pomocy w zakresie leczenia m.in.:

 • depresji,
 • stanów lękowych i traum,
 • nałogów,
 • problemów behawioralnych i społecznych,
 • bezsenności i nerwicy
 • zaburzeń osobowości.

Ponadto psychiatra na podstawie konsultacji przez internet, może podjąć decyzję o wdrożeniu odpowiedniej farmakoterapii. Podczas konsultacji online przeprowadzane są także terapie dla par, dzieci oraz osób uzależnionych.

Pracujący u nas psycholodzy online do każdego przypadku podchodzą indywidualnie, z należytym szacunkiem i empatią do osób zgłaszających się po poradę. Nie musisz się obawiać, że zostaniesz wyśmiany lub potraktowany niepoważnie. Wszystkie problemy, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci są tak samo ważne i nie zostaną zbagatelizowane. Staramy się, aby zaoferowana pomoc psychiatryczna online pozwoliła Ci się z nimi uporać i znaleźć wyjście nawet z trudnej sytuacji.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę. Nasi psycholodzy i psychiatrzy są do Twojej dyspozycji.

Jak umówić się na wizytę?

 1. Aby zarezerwować konsultację online zadzwoń lub napisz do nas e-maila: ogrodowa@centrum-psych.com.pl
  Lub wiadomość na Facebooku.
 2. Określ preferowany przez Ciebie termin wizyty.
 3. Otrzymasz od nas wiadomość zwrotną z informacją o możliwych terminach. Następnie wybierz jeden z zaproponowanych terminów i zarezerwuj wizytę postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w wiadomości.
 4. Opłać konsultację/sesje na co najmniej dwa dni przed planowaną wizytą i prześlij nam potwierdzenie przelewu wraz z Twoim loginem na Skypie.
 5. W umówionym terminie terapeuta skontaktuje się z Tobą przez Skype, wykorzystując podany przez Ciebie login.