Kliknij w telefonie i zadzwoń do nas:
22 885 00 00
Magdalena Roessler-Górecka

Magdalena Roessler-Górecka

Specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnością neuropsychologia kliniczna, następnie studia podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej „Psychologia Kliniczna”. Odbyła czteroletnie szkolenie specjalizacyjne ze ścieżką szczegółową neuropsychologia kliniczna. W 2014 r. z wynikiem bardzo dobrym zdała egzamin państwowy, uzyskując tytuł specjalisty psychologa klinicznego.

Czytaj więcej

Doświadczenie zdobywała pracując m.in. przez ponad 12 lat na stanowisku starszego asystenta w II Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, jest autorką wielu wykładów i publikacji naukowych, w 2016 r. otworzyła przewód doktorski.Posiada doświadczenie w zakresie kompleksowej diagnozy i terapii neuropsychologicznej różnych grup dorosłych pacjentów z uszkodzeniami mózgu, m.in. po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych, guzach mózgu. Jej obszar zainteresowań obejmuje również zespoły otępienne o różnej etiologii (np. choroba Alzheimera, Parkinsona, zmiany naczyniopochodne), ADHD u osób dorosłych, zaburzenia funkcji poznawczych w przebiegu padaczki, depresji i schizofrenii, zmiany w funkcjonowaniu pamięci związane ze starzeniem się oraz profilaktykę otępień. Wykonuje testy neuropsychologiczne, inteligencji oraz osobowości.
Anna Pasławska-Turczyn

Anna Pasławska-Turczyn

Psycholog kliniczny

 

OBSZARY PRACY:

 • diagnoza i terapia neuropsychologiczna,
 • ocena stanu funkcjonowania Pacjenta w chorobach neurodegeneracyjnych, (choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, zespoły otępienne)
 • diagnoza psychosomatyczna, (wpływ czynników psychicznych na stan zdrowia Pacjenta, zaburzenia lękowe i depresyjne)
 • diagnoza i terapia zaburzeń neurorozwojowych u dzieci i dorosłych, (zaburzenia ze spektrum Autyzmu, ADHD)
 • diagnoza zaburzeń nastroju u dzieci i dorosłych
 • psychodietetyka, (diagnoza i terapia zaburzeń odżywiania : Anoreksja, Bulimia, Ortoreksja, jedzenie kompulsywne, nadwaga i otyłość)
 • diagnoza uzależnień behawioralnych i substancjonalnych,
 • diagnoza zaburzeń psychotycznych i osobowości, opiniowanie na potrzeby instytucji publicznych, w tym oświatowych i sądowniczych.

Czytaj więcej

DOŚWIADCZENIE:

Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze poradnictwa psychologicznego i pedagogicznego. Współpracownik Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Wykładowca akademicki w uczelniach medycznych, a także autorka wielu artykułów fachowych i książek poradniczych. Obecnie współpracuje z niepublicznymi zakładami opieki medycznej, poradniami pomocy psychologicznej oraz placówkami oświatowymi. Członek Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom.

WYKSZTAŁCENIE:

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich na kierunku Psychologia o specjalności klinicznej i osobowości, magister psychopedagogiki, dyplomowany socjoterapeuta dzieci i młodzieży, interwent kryzysowy, psychogeriatra. Liczne certyfikowane szkolenia w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej, (roczne szkolenie z zakresu chorób otępiennych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie).

Wykonuje testy do badania zaburzeń nastroju:

 • BDI, CES-D, Hamilton, Kutcher, w ramach wizyty
 • kwestionariusze do CHADu/OCD/Borderline – w ramach wizyty.
 • STAI/STAIC – w ramach wizyty.

Kliknij w telefonie i zadzwoń do nas:
22 885 00 00