Kliknij w telefonie i zadzwoń do nas:
22 885 00 00

Biofeedback EEG – dla dzieci i dorosłych

Masz trudności z koncertują uwagi? Czujesz że nie wykorzystujesz w pełni swoich możliwości?Masz trudności z kończeniem zadań?
Nie radzisz sobie z wykonywaniem obowiązków w pracy lub szkole? Działasz pod presją – ścigają cię deadline’y? Na co dzień towarzyszy Ci przewlekły stres?

Odpowiedzią na Twoje problemy może być Biofeedback EEG.

 

Dorośli i dzieci u których zdiagnozowano zaburzenia uwagi, nadpobudliwość psychoruchową z deficytem uwagi ADHD/ADD, często spotykają się z brakiem zrozumienia ze strony otoczenia. Mogą usłyszeć, że są głupsze lub bardziej leniwe od innych. Jest to krzywdząca i niesprawiedliwa ocena. Badania naukowe pokazują, że Biofeedback EEG pomaga osobom, którym postawiono powyższą diagnozę. Podczas treningów Biofeedback EEG na stałe tłumi się nadmiar fal mózgowych Theta i Alfa. Ich nadmiar jest odpowiedzialny za odpływanie uwagi i trudności w koncertowaniu się na wykonywanych zadaniach. Efektem treningów jest poprawa pamięci, umiejętność swobodnego odtwarzania materiału – umiejętność przydatna m. in. w: przygotowaniu do egzaminów, nauce języków, prowadzeniu wykładów, prezentacji, zebrań.

Osoby, którym na co dzień towarzyszy stres w pracy lub w szkole, zagrożone syndromem wypalenia zawodowego – dzięki treningom Biofeedback mogą się zregenerować, ucząc się tłumić nadmiar fal szybkich Beta 1 Beta2. Biofeedback EEG pomaga również osobom w trakcie rehabilitacji neurologicznej, z uszkodzeniami mózgu – zarówno po wypadkach, jak i po udarach czy w epilepsji.

Osoby z depresją, lękiem, po epizodach psychotycznych lub mające problemy psychosomatyczne: bezsenność, migreny, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, również mogą skorzystać z treningów Biofeedback EEG. W Centrum Zdrowia i Psychoterapii nie oceniamy, staramy się zrozumieć Ciebie i Twoje problemy. Do każdego podchodzimy indywidualnie, a w razie potrzeby okażemy Ci kompleksowa opiekę i wsparcie.

 

Jak działa Biofeedback EEG?
Działa na zasadzie biologicznego sprzężenia zwrotnego. Elektrody rejestrują aktywność elektryczną mózgu, zapis fal mózgowych pojawia się na ekranie monitora psychologa w formie wykresów EEG. Na drugim ekranie badany obserwuje grę, na której przebieg ma bezpośredni wpływ poprzez regulację aktywności fal mózgowych. Podczas gry badany nie używa klawiatury ani joystick ‘a – wpływa na przebieg gry poprzez preferowaną aktywność fal mózgowych.
W zależności od tego co dzieje się na ekranie, badany jest w stanie dokonać natychmiastowej korekty – tym samym tłumiąc nadmiar lub wzmacniając wybrane fale mózgowe, wyrównując wszystkie możliwe asymetrie między półkulami lub przodem i tyłem mózgu. Wykorzystuje się tutaj zjawisko warunkowania instrumentalnego (forma uczenia: zachowanie: nagroda lub kara; odpowiednia reakcja = nagroda)

Przejdź do oferty Biofeedback:

Konsultacja wstępna / badanie EEG

Kliknij w telefonie i zadzwoń do nas:
22 885 00 00